whois ile Etiketlenmiş Yazılar

Kullandığım Hostmask değişti, bunu bota nasıl eklerim?

Botunuz sizi irc de gözüken hostmaskınızdan/ip adresinizden (aaa@pp45.zupper.net gibi) tanır. Eğer bu değişirse botunuz dcc chat isteğinize cevap vermeyecektir.

Botunuza yeni hostmaskınızı/ip adresinizi tanıtmak için /msg ident <şifre> [nick] komutunu kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer ircde kullandığınız nick ile bota kayıt olduğunuz nick farklı ise [nick] bölümünü mutlaka yazmalısınız.Eğer botunuzu kurarken advanced yada complate konfigürasyon dosyalarını kullandıysanız, botunuzu ident komutuna cevap vermemesi için ayarlamış olabilirsiniz yada farklı bir şekilde değişiklik yapmış olabilirsiniz. konfigürasyon dosyasından aşağıdaki satırları bulun: Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

Kullanıcı kanala girince botum kullanıcının bilgisini göstermiyor, neden?

Bir kullanıcıya info line ekleyip ve +greet modunu aktif hale getirdiyseniz ve halen bu sorunla karşı karşıya kalıyorsanız şu şekilde çözüme ulaşabilirsiniz:

Standart olarak, .+chrec komutuyla kullanıcıya kanal atayıncaya kadar bot bu kullanıcının bilgisini göstermeyecektir. Ayrıca kullanıcı bilgisi sadece eklediğiniz kanallarda gösterilecektir. Kullanıcıya bir kanal atanıp atanmadığını görmek için .whois komutunu kullanın. Diğer bir problem de konfigürasyon dosyasındaki no-chanrec-info satırından kaynaklanıyor olabilir. Bu ayarın değeri 0 ise bot kullanıcının bilgisini göstermeyecektir.

, , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth