versiyon ile Etiketlenmiş Yazılar

Farklı versiyonlardaki eggdropları birbirine bağlayabilir miyim?

Elbette; bağlantı kurma ve paylaşma 1.3, 1.4 ve 1.6 versiyonlarında mümkün. 1.0 ve 1.1 gibi eski versiyonlarda ise sadece bir birine bağlantı sağlama mümkün olup dosya paylaşımı gibi paylaşımlar yeni versiyonlarla mümkün değildir.

, , , , ,

Yorum yok

Yeni versiyon eggdropu nasıl yüklerim/güncellerim?

Eğer 1.6 serisi botlarda güncelleme yapmak istiyorsanız bu oldukça kolay. Yeni indirdiğiniz botun kurulumu sırasında “make install” komutunu yazmanız gerektiğinde çalışır durumda olan botunuzun dizinini belirtmelisiniz. Yükleme işlemi bittikten sonra botunuzu yeniden başlatın. Böylece botunuz yeni versiyona güncellenmiş olacaktır.

, , ,

Yorum yok

BNC 2.9.2 Duyuruldu

Bir kaç hafta önce 2.9.1 versiyonu çıkmıştı fakat ardından yeni versiyon kullanıcılara sunuldu. 2.9.2 ve 2.9.1 versiyonlarında yapılan değişikliklerin hemen hepsi güvenlik güncelleştirmesi ve kod onarımı.

2.9 serisiyle birlikte BNC”ye “yeni” olarak eklenen özelliklerin bir çoğu daha karalı ve daha güvenli bir yazılım meydana getirmek için yapılmış gibi görünüyor. 2.9.0, 2.9.1 ve 2.9.2”nin change loglarında açıklanan toplam 11 değişikliğin 7 tanesi güvenlik güncelleştirmesi.

Yapılan bazı eklemeler ve güncelleştirmeler:

– IPv6 çözümlemesi düzeltilmiş
– Sağlanan bağlantılarda extra güvenlik taraması eklenmiş
– IP veya adres dinlemesi düzenlenmiş
– Şifre doğrulaması daha titiz hale getirilmiş
– Bazı derleyicilerle ortaya çıkan derleme hataları giderilmiş

, , , ,

Yorum yok

BNC 2.8.9 duyuruldu

BNC için en son kararlı sürüm 2.8.6”ydı ancak geliştiriciler bu sefer alıştığımızın tersine versiyon numaralarını çifter çifter değil birer birer arttırmışlar. Belkide bu şeklide son değişiklikleri yapıp 3. sürümünü duyuracaklardır. Yazının devamını oku »

, , , ,

Yorum yok

Eggdrop 1.6.15 Download İçin Hazır

Eggdrop 1.6.15 kullanıcılara sunuldu. 1.6.14’e geçilmeden 1.6.15’e geçildi. Daha önce 1.6.11’de olduğu gibi sisteme dışardan erişim sağlayan bir açık bulundu ancak 1.6.14 geri çekilmedi. Kısa bir aradan sonra 1.6.15’in çıkaraılacağı duyuruldu. Yazının devamını oku »

, ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth