ip ile Etiketlenmiş Yazılar

Kullandığım Hostmask değişti, bunu bota nasıl eklerim?

Botunuz sizi irc de gözüken hostmaskınızdan/ip adresinizden (aaa@pp45.zupper.net gibi) tanır. Eğer bu değişirse botunuz dcc chat isteğinize cevap vermeyecektir.

Botunuza yeni hostmaskınızı/ip adresinizi tanıtmak için /msg ident <şifre> [nick] komutunu kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer ircde kullandığınız nick ile bota kayıt olduğunuz nick farklı ise [nick] bölümünü mutlaka yazmalısınız.Eğer botunuzu kurarken advanced yada complate konfigürasyon dosyalarını kullandıysanız, botunuzu ident komutuna cevap vermemesi için ayarlamış olabilirsiniz yada farklı bir şekilde değişiklik yapmış olabilirsiniz. konfigürasyon dosyasından aşağıdaki satırları bulun: Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

Botumu başlatmaya çalışınca hostname self-lookup failed yada couldn’t assign the requested ıp. gibi bir mesaj alıyorum, nasıl düzeltirim?

Bu hata, botun çalıştığı sunucun ip adresini bulamadığını gösteriyor. Konfigürasyon dosyanızda my-hostname ve my-ip satırını bulup botun bulunduğu shellin adreslerini yazın. Örneğin, my-hostname “shell1.shellsirket.net” ve set my-ip “248.152.61.12” şeklinde. Eğer bu şekilde de çalışmazsa set my-hostname “localhost” ve set my-ip “127.0.0.1” şeklinde değiştirin.

Bu ayarlamalar yapıldıktan sonra botunuz hata vermeye devam ediyorsa büyük olasılıkla shell şirketinin sunucularında bir ayarlama problemi mevcuttur. Hatayı gidermek için shell şirketinize başvurun.

, , , , , ,

Yorum yok

Botumu başlatmaya çalışınca couldn’t grab nearby port gibi bir mesaj alıyorum, nasıl düzeltirim?

Eğer botun dinlemeye aldığı port aynı shelli kullanan bir başka kullanıcı tarafından kullanılıyorsa bu tip bir problem oluşabilir. listen 3333 all satırını bulup buradaki 3333 portunu başka bir portla değiştirin.

Eğer bu değişikliği yapmanıza rağmen hala hata devam ederse my-ip ve my-hostname satırlarındaki bilgileri kontrol edin.

, , , , ,

Yorum yok

Çeşitli Saldırı Tipleri – 1

Bir kanalı veya botu ele geçirmenin veya kullanılamaz hale getirmenin bir çok yolu mevcut. Bunlardan korunmanın en sağlıklı yolu ise bu saldırıların nasıl yapıldığı hakkında bilgiye sahip olmak. Aşağıda anlatılanlar, bu saldırı yöntemlerinin çok sık kullanılanları. Elbette farklı yöntemler kullanılarak bu saldırılar yapılabilir. Ne yazık ki bazı saldırıların önüne geçmek bazı durumlarda imkansız olabiliyor. Bu tip durumlarda kanalı geçici olarak kapatmak en iyi çözüm olabiliyor. Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

BNC Kurulumu

Çoğu shell şirketleri siz hesabınızı açtırdığınızda BNC ‘yi sizin yerinize kurarlar. Eğer sisteminizde BNC kurulu değilse seçebileceğiniz iki yol var. Birincisi ve en kolayı, eğer sisteminiz bncsetup veya bncinstall komutuyla BNC kurabiliryorsa bu yolla BNC kurmak. İkinci ve uzun yol ise sisteminiz bncsetup veya bncinstall komutlarını desteklemiyorsa hesabınıza kendiniz BNC kurulum dosyasını yollamak ve kurmak. Yazının devamını oku »

, , , , , , , , , , , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth