Bouncer ile Etiketlenmiş Yazılar

BNC 2.9.2 Duyuruldu

Bir kaç hafta önce 2.9.1 versiyonu çıkmıştı fakat ardından yeni versiyon kullanıcılara sunuldu. 2.9.2 ve 2.9.1 versiyonlarında yapılan değişikliklerin hemen hepsi güvenlik güncelleştirmesi ve kod onarımı.

2.9 serisiyle birlikte BNC”ye “yeni” olarak eklenen özelliklerin bir çoğu daha karalı ve daha güvenli bir yazılım meydana getirmek için yapılmış gibi görünüyor. 2.9.0, 2.9.1 ve 2.9.2”nin change loglarında açıklanan toplam 11 değişikliğin 7 tanesi güvenlik güncelleştirmesi.

Yapılan bazı eklemeler ve güncelleştirmeler:

- IPv6 çözümlemesi düzeltilmiş
- Sağlanan bağlantılarda extra güvenlik taraması eklenmiş
- IP veya adres dinlemesi düzenlenmiş
- Şifre doğrulaması daha titiz hale getirilmiş
- Bazı derleyicilerle ortaya çıkan derleme hataları giderilmiş

, , , ,

Yorum yok

BNC 2.8.9 duyuruldu

BNC için en son kararlı sürüm 2.8.6”ydı ancak geliştiriciler bu sefer alıştığımızın tersine versiyon numaralarını çifter çifter değil birer birer arttırmışlar. Belkide bu şeklide son değişiklikleri yapıp 3. sürümünü duyuracaklardır. Yazının devamını oku »

, , , ,

Yorum yok

psyBNC2.3.2-2 Download İçin Hazır

psyBNC2.3.2-2 bir kaç gün önce kullanıcılara sunuldu. Ancak hemen belirteyim bu bir beta versiyon. Fakat beta versiyon olmasına rağmen pek çok değişilik ve güncelleme yapılmış. Yazının devamını oku »

, , ,

Yorum yok

BNC Komutları

BNC ‘ye komut gönderirken her komutun başına /quote yazmalısınız. Örneğin /quote help gibi. Aşağıdaki komutlar BNC ile çalışmaktadır. Eski veya yeni versiyonlarda bu komutlar çalışmayabilir yada farklı görevi yerine getirebilir. BNC de Eggdrop gibi geliştirmeye açık olduğu için aynı versiyonda bazı komutlar eksik olabilir yada daha farklı komutlar eklenmiş olabilir. Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

BNC Kullanımı

BNC ‘nin kullanımı çok basittir. Bilmeniz gereken iki şey var. Birincisi, BNC ‘niz hangi porttan bağlantı sağlıyor; ikincisi ise kullanıcı şifresi ve admin(supervisor) şifresi ne? Bunları bildikten sonra BNC ‘ye bağlantı sağlayabilirsiniz. Admin şifrenizi bilmeden de BNC ‘ye bağlantı sağlayabilirsiniz ancak BNC ‘yi daha sağlıklı yönetmek ve kullanmak için bu şifreye ihtiyaç duyabilirsiniz. Yazının devamını oku »

, , , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth