Bilgi ile Etiketlenmiş Yazılar

Kullandığım Hostmask değişti, bunu bota nasıl eklerim?

Botunuz sizi irc de gözüken hostmaskınızdan/ip adresinizden (aaa@pp45.zupper.net gibi) tanır. Eğer bu değişirse botunuz dcc chat isteğinize cevap vermeyecektir.

Botunuza yeni hostmaskınızı/ip adresinizi tanıtmak için /msg ident <şifre> [nick] komutunu kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer ircde kullandığınız nick ile bota kayıt olduğunuz nick farklı ise [nick] bölümünü mutlaka yazmalısınız.Eğer botunuzu kurarken advanced yada complate konfigürasyon dosyalarını kullandıysanız, botunuzu ident komutuna cevap vermemesi için ayarlamış olabilirsiniz yada farklı bir şekilde değişiklik yapmış olabilirsiniz. konfigürasyon dosyasından aşağıdaki satırları bulun: Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

Farklı versiyonlardaki eggdropları birbirine bağlayabilir miyim?

Elbette; bağlantı kurma ve paylaşma 1.3, 1.4 ve 1.6 versiyonlarında mümkün. 1.0 ve 1.1 gibi eski versiyonlarda ise sadece bir birine bağlantı sağlama mümkün olup dosya paylaşımı gibi paylaşımlar yeni versiyonlarla mümkün değildir.

, , , , ,

Yorum yok

Shell üzerinden botu nasıl kapatırım?

İlk olarak, botun pid numarasını ps x komutuyla almanız gerekli. Aşağıdakine benzer bir görüntü göreceksiniz:

pıd tty stat tıme command
5127 ? s 2:55 ./eggdrop coolbot
28033 pts/0 s 0:00 -bash
28764 pts/0 r 0:00 ps x

Artık elinizde pid numarası var, kill -9
komutunu kullanarak botu kapatabilirsiniz. Örneğin kill -9 5127 gibi.

, , , ,

Yorum yok

Botuma telnet ile nasıl bağlanırım?

Bot ile telnet bağlantısı sağlamak oldukça kolaydır. Dcc ile bağlantı kurar gibi botunuzla bağlantı kurabilirsiniz ve tüm dcc komutlarını kullabilirsiniz. İkisi arasındaki tek fark, telnet ile bağlantı sağlamak istediğinizde irc de olmanız gerekmez.
Yazının devamını oku »

, , , ,

1 Yorum

Şifremi kaybettim, nasıl geri alabilirim?

Botunuza bağlantıda kullandığınız şifreyi elde etmenin pratik bir yolu yok. Botun userfile dosyasındaki şifreyi silip yeniden bir şifre kaydettirmeniz gerekiyor. Userfile genelde bot ile aynı dizinde bulunur ve uzantısı .user dır. Örneğin, iyibot.user.

İlk olarak, botu kapatın ve userfile dosyasını açın. Daha sonra şifrenizi silmek için kendi nickinizi bulun. Aşağıdakine benzer bir görüntü görmelisiniz:

turker – p
! #abc 910669920 fo
! #def 952889739 fo
–hosts *!cool@*.coolisp.net
–pass +vgjzq0zcbbk/

Şifre satırını yani –pass +vgjzq0zcbbk/ yazan kısmı silin.

Şimdi botu tekra başlatın. Ircye bağlanın ve botunuza şu komutu verin; /msg botnick pass <şifre>.

, , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth