bağlantı ile Etiketlenmiş Yazılar

Farklı versiyonlardaki eggdropları birbirine bağlayabilir miyim?

Elbette; bağlantı kurma ve paylaşma 1.3, 1.4 ve 1.6 versiyonlarında mümkün. 1.0 ve 1.1 gibi eski versiyonlarda ise sadece bir birine bağlantı sağlama mümkün olup dosya paylaşımı gibi paylaşımlar yeni versiyonlarla mümkün değildir.

, , , , ,

Yorum yok

Botumu başlatmaya çalışınca couldn’t grab nearby port gibi bir mesaj alıyorum, nasıl düzeltirim?

Eğer botun dinlemeye aldığı port aynı shelli kullanan bir başka kullanıcı tarafından kullanılıyorsa bu tip bir problem oluşabilir. listen 3333 all satırını bulup buradaki 3333 portunu başka bir portla değiştirin.

Eğer bu değişikliği yapmanıza rağmen hala hata devam ederse my-ip ve my-hostname satırlarındaki bilgileri kontrol edin.

, , , , ,

Yorum yok

BNC Kullanımı

BNC ‘nin kullanımı çok basittir. Bilmeniz gereken iki şey var. Birincisi, BNC ‘niz hangi porttan bağlantı sağlıyor; ikincisi ise kullanıcı şifresi ve admin(supervisor) şifresi ne? Bunları bildikten sonra BNC ‘ye bağlantı sağlayabilirsiniz. Admin şifrenizi bilmeden de BNC ‘ye bağlantı sağlayabilirsiniz ancak BNC ‘yi daha sağlıklı yönetmek ve kullanmak için bu şifreye ihtiyaç duyabilirsiniz. Yazının devamını oku »

, , , ,

Yorum yok

Eggdrop Kullanımı

Botunuzu kuruduktan sonra ilk işiniz bota kendizi tanıtmak olmalıdır. Ben botu kurayım 3-5 gün sonra kendimi tanıtırım demeyin çünkü bota kendini tanıtan ilk kişi bot tarafından botun sahibi olarak tanımlanacaktır ve bota her istediği işlemi yaptırabilme yetkisine sahip olur. Botunuz IRC’ ye bağlandıktan sonra kendizi tanıtmak için: Yazının devamını oku »

, , , ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth