Eggdrop Komut Referansı – SERVER


Server modülü botunuz bir sunucuya bağlandığında ve bağlı durduğunda gerekli tüm komutları sunucuya göndermenizi sağlar.(Sunucuya bağlanmayı,chat yapmayı(raw irc),özel mesaj alıp göndermeyi(notice) vs.)

DCC Komutları

clearqueue
dump
jump
servers

clearqueue
.clearqueue
Belirtilen penceredeki tüm mesajları siler. (mode/server/help/all).

Örnek
.clearqueue server

dump
.dump
Yazdığınız yazıyı sunucuya gönderir. Botunuzun bir ircII sunucusuna bağlı olmadığından emin olun, büyük olasılıkla ircII komutlarını bu şekilde çalıştıramazsınız. Daha fazla için ftp.internic.net adresinden rfc1459 adlı dosyayı okuyun.

Örnek
.dump MODE #turkiye +o Turker

jump
.jump [sunucu [port]]
Botun başka bir sunucuya bağlanmasını sağlar. Eğer bir sunucu adı yazmazsanız botunuz sunucu listesindeki sunucuya bağlanır. (bknz: .servers). Eğer bir sunucu adı yazarsanız botunuz yazdığınız sunucuya bağlanacaktır (Standat port 6667’dir), ve yazdığınız sunucu sunucu listenizde yoksa botunuz bunu listeye ekleyecektir.

Örnek
.jump irc.chat.net 6667

servers
.servers
Botunuzda yüklü bulunan sunucu listesini listeler. Sunucu değişimlerinde bu liste ilk sıradan başlayarak sırayla bağlantı için denenir. Konfigürasyon dosyasında tanımladığınız sunucular asla silinmezler ancak sonradan .jump komutuyla eklenen sunucular botunuzu tekrar çalıştırdığınızda silinir. Daha sonra tekrar .jump komutuyla sunucu ekleyebilirsiniz.

egghelp
Translated with permission from egghelp.org

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Be Sociable, Share!

, , , , , ,

  1. Henüz hiç yorum yok.
(yayınlanmayacak)


SetTextSize SetPageWidth