BNC Kullanımı


‘nin kullanımı çok basittir. Bilmeniz gereken iki şey var. Birincisi, ‘niz hangi porttan bağlantı sağlıyor; ikincisi ise kullanıcı şifresi ve admin(supervisor) şifresi ne? Bunları bildikten sonra ‘ye bağlantı sağlayabilirsiniz. Admin şifrenizi bilmeden de ‘ye bağlantı sağlayabilirsiniz ancak ‘yi daha sağlıklı yönetmek ve kullanmak için bu şifreye ihtiyaç duyabilirsiniz.

İlk olarak /server benim.server.com:port yazın. Burada benim.server.com yerine BNC konfigürasyon dosyasına yazdığınız vhostlardan birinin adresini ve BNC ‘ye bağlantı yapılacak portu yazın.

Daha sonra /quote pass şifre yazın. Burada şifre olarak kullanıcıların bağlantı sağlayacağı şifreyi yazın. (admin şifresi değil)

BNC ‘ye girdikten sonra /quote conn sunucu.adı.com:port yazın. Burada sunucu.adı.com yerine bağlanacağınız IRC sunucusunun adını, port yerine ise sunucuya hangi porttan(standart 6667 dir) bağlanacağınızı yazın.

Eğer admin komutlarını kullanmak isterseniz /quote main admin_şifre yazın. Burada admin_şifre yerine admin(supervisor) şifrenizi yazın. IRC sunucusuna bağlanmak için admin şifrenizi girmeni gerekmez.

ÖRNEK:
/quote elite.ltnx.com:10255
/quote pass 23041920
/quote conn irc.dal.net:6667

GD Star Rating
a WordPress rating system
BNC Kullanımı, 4.7 out of 5 based on 3 ratings
Be Sociable, Share!

, , , ,

  1. Henüz hiç yorum yok.
(yayınlanmayacak)


SetTextSize SetPageWidth