Nisan, 2009 arşivi

Tek yükleme ile birden fazla eggdrop çalıştırabilir miyim?

Bunu yapmak mümkün ancak yeterli disk alanınızın olduğundan emin olamanız gerekli. Tek yapmanız gereken her bot için ayrı bir konfigürasyon dosyası ve kullanıcı dosyası oluşturmak. Örneğin, bot_a.conf ve bot_b.conf iki konfigürasyon dosyası olsun. Botları çalıştırmak için ./eggdrop bot_a.conf ve ./eggdrop bot_b.conf komutunu vermeniz yeterli olacaktır.

, , ,

Yorum yok

Nasıl genel komut eklerim?

Eggdrop için kurulumla birlikte gelen genel komut yoktur.(seen modülünü yüklerseniz seen komutunu kullabilirsiniz.) Bunun için tcl scriptleri kullanmanız gerekli.

, , , ,

Yorum yok

Kullanıcı dosyasının yedeğini nasıl alırım?

Ftp ile shelle bağlanarak uzantısı *.user olan dosyaları kendi bilgisayarınıza indirirseniz kullanıcı dosyanızın yedeğini almış olursunuz. Eğer kullanıcı dosyanız kaybolursa yada bozulursa yedeğini aldığınız dosyayı tekrar shelle gönderin ve .reload komutunu girin. Artık kullanıcı dosyanız yeniden yüklenmiş durumda.

, , ,

Yorum yok

Crontab kullanarak, botum otomatik olarak nasıl yeniden başlar?

Alında bu sorunun çözümü oldukça basit. Tek ihtiyacınız olan, shell aldığınız şirketin size crontab kayıtları için izin vermesi. Zaten büyük olasılıkla bu konuda bir problem yaşamayacaksınız çünkü standart olarak çoğu shell buna izin verir. Sizin ekstra bir başvuru yapmanız gerekmez. Crontab nedir derseniz bunu windows’taki zamanlanmış görevlere benzetebiliriz.
Yazının devamını oku »

, , , , ,

Yorum yok

Bota eklenen tüm kullanıcıları nasıl görebilirim?

Dcc’de .match **** komutunu kullanırsanız kuulanıcı dosyasındaki tüm kullanıcılar dcc’de listelenecektir.

, ,

Yorum yok

SetTextSize SetPageWidth